Torta za moj rojstni dan

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

tema odprta - 6. jan 2009 20:49 | ogledi: 4.157 | odgovori: 8

Čez par dni bom praznovala svoj 30. roj. dan. Moj petletni sin se je kar sam odločil, da bosta pa onadva s tatijem meni spekla orehovo torto.

Zdej vas pa prosim za en nasvet, da če poznate kakšen res zelo enostaven recept, pa da ni krema kuhana, pa ne iz smetane. Torto Nutella, smo se tudi že malo naveličali, ne vem kakšen recept pa naj jima dam, ker moj mož še nikoli ni nič spekel, torte pa še manj.

Ampak onadva sta se 100% odločla, da mi jo spečeta v soboto zvečer, ko grem ven s kolegicami.

A ima kdo kakšen recept? Najlepša hvala za odgovore.

Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

6. jan 2009 20:59

ja mogoče bi lahko. Bom počakala da če še kdo kej predlaga in pol se bosta sama odločla, ki ta mali itak teži, da mora bit presenečenje. Vem samo to, da bi jo rada nardila v pekaču v obliki knjige, ki sem ga dobila za Božička, pa še nisem v njem nič spekla. Hvala renata, da si se oglasla in svetovala, mogoče bo to to. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. jan 2009 21:16

Ja, kaj se pa potem štuliš, če ti hočeta presenečnje naredit? Pusti ju, naj sama poiščeta, pa tud, če bo torta iz palačink, važna je dobra volja. Pa vesela bodi, da se kaj takšnega spomnita...Bravo ata in sine!

Ognjič

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

6. jan 2009 21:26

ja sam sta me prosla za kakšen izi recept, pa bi jima rada dala nekaj, da jima rata, da bosta vesela. jaz bom pa itak vesela tudi, če bo biskvit zapaljen. Lahko pa tle javno povem, da sem fulll ponosna, da mam takga možeka pa sina. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. jan 2009 21:34

Najbolj "izi" je paket baby keksov, pa lepo obložit posodo, notri pa kakšna krema iz jogurta in sadja, ali pa morda tisti instant izdelki, včasih so bili Galetta oz. nekaj takega...samo zmešaš z mlekom in zmiksaš. Pa še biskvit se jima ne bo zapalil 

Ognjič

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

6. jan 2009 23:17

Biskvit seveda tisti "ki ne pade dol", krema je pa meni tale v redu:

0,5 L mleka, 3 žlice moke, 2 rumenjaka (skuhaš kot puding).

250 g margarine penasto umešaš, dodaš 250 g sladkorja (jaz sicer zmanjšam količino sladkorja na približno polovico), dodaš ohlajeno mlečno zmes in 250 g orehov (mletih). Premešaš in krema je gotova.

Res pa zahteva nekaj kuhanja.

 

Ali tale: 15 dag meda, 25 dag orehov, 1/8 L sladke smetane, 2 žlici ruma (to komot spustiš). Vse skupaj premešaš. Nisem je pa še sprobala.

 

Tale bi znala biti primerna: 10 žlic sladkorja, 2-3 žlice vode, 1 žlica kakava, 1 rebro čokolade, 20 dag mletih orehov, 20 dag masla. Skuhaj sladkor z vodo. V zavrelo dodaj čokolado in kakav. Premešaj, da se čokolada raztopi, vmešaj orehe in maslo. Premaži testo.

 

Ali tale: 2 jajci, 14 dag sladkorja, 10 dag orehov, 14 dag margarine. Jajca in sladkor stepaj nad paro. V zgoščeno in ohlajeno dodaj orehe, penasto umešano margarino in malo ruma.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti